fbpx

ПЕРЕВАГИ ФЕРМЕНТОВАНИХ ПРОТЕЇНІВ

Надруковано у журналі The Ukrainian Farmer, травень 2020.

За технологією European Protein молочнокислі бактерії ферментують у анаеробних умовах рослинні протеїни, у результаті чого розщеплюються вуглеводи та протеїни та лишаються кінцеві продукти ферментації – метаболіти.

Метаболіти залежать від типу бактерій, що їх продукує. Виробництво молочної кислоти – лише один із кількох результатів метаболічної активності молочнокислих бактерій. Останні добре відомі своєю здатністю виробляти позаклітинні ферменти, такі як протеази, амілази, целюлази. Протеолітична система молочнокислих бактерій здійснює гідроліз білків на пептиди та на амінокислоти, завдяки чому протеїн ферментованої сировини стає більш легко засвоюваним тваринами.

Солюбілізація волокон мікробними ферментами – ще одна особливість ферментованих продуктів European Protein. Клітковина ріпакового шроту частково розчиняється, щоб стати не лише хорошим джерелом енергії, але й пребіотичними олігосахаридами, такими як ксилоглюкани та арабіноксилани, бета-глюкани. Пребіотичні олігосахариди підвищують різноманітність бактерій у кишечнику і забезпечують їх корисний склад. Більше того, велика кількість розчинених волокон сприяє виробленню коротколанцюгових жирних кислот, як бутират, пропіонат та ацетат. У поєднанні вони сприяють активності бар’єрних функцій  кишечника, які підтримують взаємодію бактерій та імунної системи у гомеостазі.

Залежно від сировини, що використовується для ферментації, кінцевий продукт матиме спектр флавоноїдів та інших фенольних сполук з антиоксидантною, протимікробною та протизапальною дією. Ферментований ріпаковий шрот EP100i містить продукти розщеплення глюкозинолатів, включаючи каемпферол, ізотіоціанати, індол-3-карбінол та гоїтрин. Продемонстровано, що такі речовини забезпечують детоксикуючу та протизапальну дію. Деякі ізотіоціанати мають антимікробну активність як у дослідженнях in vivo, так і in vitro проти E. coli, Clostridium difficile, Clostridium perfringens та Campylobacter jejuni.

Наразі European Protein виробляє 3 продукти: функціональні ферментовані соєвий та ріпаковий протеїни, та комбінований продукт, що включає ферментований ріпаковий протеїн та ферментовані водорості. Виробництво здійснюється у 3 країнах: Данія, США, Україна. На початок 2020 року компанія бере участь у 10 відкритих дослідних проектах разом з Копенгагенським університетом, DTU та DTI.

Функціональність ферментованих протеїнів

У живій природі мікробна колонізація шлунково-кишкового тракту відбувається з різних джерел (наприклад, ґрунту, води). У звичайному фермерстві цей процес ускладняється, оскільки тварин утримують у закритому просторі. Годівля ґрунтується на фіксованих рецептурах кормів. Отже, новонароджені тварини та тварини на дорощуванні залежать насамперед від молока матері та мікробіоти на її шкірі та в довколишньому оточенні, для того щоб отримати правильний набір бактерій, який створить міцний бар’єр кишечника та підготує їх до наступної життєвої фази.

Враховуючи те, що на здоров’я поросят сильно впливає корм свиноматок під час супоросу та лактації, European Protein створив нову концепцію годівлі під назвою: «Перші 175 днів». Це цілісний підхід до виробництва здорових поросят та формування іх кишкового мікробіому. Концепція зосереджена на розвитку поросяти від ембріональної стадії і до ваги 25-30кг.

«Перші 175 днів життя поросяти мають вирішальне значення, коли мова йдеться про відмову від цинку та мінімальне використання антибіотиків. Відлік починається із зачаття. Найновіші дослідження показують, що свиноматка має величезний вплив на медичну карту поросят і саме тому вона повинна бути включена в стратегію годування. Занадто пізно починати зусилля на етапі предстартерного корму, оскільки ми знаємо, що свиноматка сильно впливає на імунітет – навіть після відлучення» – ділиться директор Єнс Легарт.

Останні дослідження демонструють, що ферментований ріпаковий шрот EP100i, включений як протеїн до складу корму для свиноматок протягом супоросу та лактації, значно покращує стан новонароджених поросят за рахунок зменшення кількості діареї, збільшення ваги припліду та поліпшення загального стану здоров’я поросят при відлученні.

Годівля свиноматок ферментованим ріпаковим шротом EP100i покращує доставку антитіл через молозиво новонародженим поросятам для підтримки їхнього захисту першого рівня (Рис).

Рис. – Титри імуноглобулінів у молозиві свиноматки.

Доведено, що кількість антитіл в молозиві свиноматки збільшуються до 40% під час годівлі ферментованим ріпаком. Це означає більш резистентних поросят на підсосі і на подальших стадіях, оскільки антитіла залишаються активними до двох місяців потому. Функціональний протеїн знижує смертність у маточнику і забезпечує до двох поросят більше на свиноматку на рік залежно від початкової точки.

В Україні одним з перших господарств, хто випробували концепцію «Перші 175 днів» стала компанія ДП «Ферми Данам». Через місяць годівлі супоросних і лактуючих свиноматок ферментованим ріпаковим шротом EP100i спеціалісти відмітили скорочення діареї на підсисних поросятах, а через 3 місяці вийшли на рівень антибіотиків у маточнику у 2,5 рази нижчий ніж був, і результат зберігається протягом застосування добавки. 6 місяців потрібно для того щоб зміна кишкового складу бактерій свиноматок у повній мірі вплинула на результати молодняку, враховуючи період ембріональної фази. За результатами застосування ферментованого ріпакового протеїну EP100iферма отримала додатково 1,9 відлучених поросят на свиноматку на рік та знизила на 8% конверсію корму для свиноматок з розрахунку на 1кг ваги відлученого порося за рахунок покращення засвоєння корму свиноматкою (таблиця).

Рис. 2 Результати з EP100i ДП «Ферми Данам»

Середні результати за 4 місяці
Показники до EP100i з EP100i
живонароджених/свиноматку/рік, шт 42,7 44,6
відлучених поросят/свиноматку/рік, шт 37,1 39,0
середня вага на відлученні, кг 6,55 6,37
тривалість лактації свиноматки, дн 27,0 29,8
мертвих поросят до відлучення, % 14,97 15,03
корм для свиноматки/кг відлученого порося, кг 6,29 5,80

«Ми спостерігаємо величезний інтерес фермерів до наших ферментованих протеїнів, – каже Єнс Легарт, – оскільки вони знають, що поліпшення здоров’я свиноматки та поросят зменшить потребу в антибіотиках, додатковому догляді через хвороби та забезпечить кращі умови праці та кращі результати роботи. Як провідний експерт, ми проводимо дослідну роботу і ділимося тим, що ми знаємо і тим як виробники свиней можуть зміцнювати природне здоров’я за допомогою маніпулювання бактеріями у кишечнику».

Хочете дізнатися більше про ферментовані протеїни?

Зв’яжіться з Ольгою Гарамась, щоб обговорити можливості покращення продуктивності Ваших свиноматок та поросят.

Ольга Гарамась

Менеджер з продажу та технічного супроводу

Тел:+38 067 400 43 45
E-mail:[email protected]

Функціональні білки

No products found which match your selection.

ABOUT EUROPEAN PROTEIN

European Protein is a Danish family-owned protein producer. We work to promote health and productivity for animals through functional and sustainable plant proteins. The company was founded in 2011 and has protein factories in Denmark, Ukraine and the US.

European Protein GMP+ certificate

European Protein is GMP+-certified

HEAD QUARTER

European Protein A/S
Vorbassevej 12, 6622 Bække, Denmark
+45 75 38 80 40, [email protected]
VAT No. 33643675

FACTORIES

Denmark
Mangehøje 4, 7300 Jelling, Denmark
+45 75 38 80 40, [email protected]

Ukraine
222-a Vokzalna Street, Rokytne 09600, Kyiv Region, Ukraine
+38 044 390 40 54, [email protected]

USA
1201 N Ellis Rd #7055, Sioux Falls, SD 57107, USA
+1 605-338-9775, [email protected]