fbpx

Європейський білок відкриває новий завод в Україні

Засновниками компанії «Європейський Протеїн Україна» є німецька компанія «Agrolife GmbH» і данська компанія «Fermentationexperts AS», яка одночасно є власником патентованої технології виробництва.

22 квітня 2016 компанія «Agrolife GmbH» уклала партнерську угоду з данським виробником ферментованих протеїнових добавок «Fermentation experts AS» про спільне будівництво заводу на території України з виробництва протеїнових добавок EP200, EP100i.

Загальна сума інвестицій в проект склала близько $10 млн. Потужності заводу розраховані на забезпечення потреб як внутрішнього ринку, так і ринків Європи, Близького Сходу і Азії.

Маркетингом і продажами кінцевого продукту на території України і країн СНД буде займатися компанія ТОВ «Європейський протеїн Україна». А основним дистриб’ютором в Україні виступить партнер компанії «Agrolife», Торговий Дім «Світ-Агро».


Володіючи глибоким розумінням реалій українського ринку, німецькоданське підприємство спільно з українським партнером ТОВ ТД «Світ-Агро» впроваджує прогресивні технології в області кормових добавок по всьому регіону. Крім того, розміщення виробничих потужностей в Україні дозволить «European Protein» і «Agrolife» збільшити територію збуту далеко за межі України.

Офіційне відкриття відбулося за участю засновників компанії «Європейський Протеїн Україна», директорів компанії «Fermentation experts AS» Рене Шепенс (Rene Schepens) та Йенс Легарт (Jens Legarth), який в свою чергу являється безпосереднім розробником технології, директора компанії «Agrolife GmbH» Віктора Базильчука. Також були запрошені представники посольств Данії та Німеччини, органів державної влади та провідних виробників в області птахівництва і свинарства України.

Першим до слова запросили одного з співзасновників компанії «Європейський Протеїн Україна» Рене Шепенса, який зазначив:

«Разом з компанією «Fermentation experts AS» ми започаткували наш перший завод в Данії у 2012 році, другий завод знаходиться в США, це спільне підприємство, яке було започатковане у 2016 році. І зараз, у 2018 році, ми тут з вами на нашому третьому заводі, який був заснований в Україні, і це наш найкращий завод».

У компанії відзначають, що в світі є тільки три подібних заводи, з виробництва ферментованого соєвого та ріпакового шротів. Та даний завод є більш технологічним в порівнянні з його попередниками.

Рене Шепенс подякував компанії ТД «Світ-Агро» за співпрацю та відзначив її, як надійного партнера, який має дуже впливові зв’язки на українському ринку. Він говорив про те, що Україна стрімко розвиваються у виробництві сої та ріпаку – двох основних компонентів ферментованих кормів. Таким чином, виробничі потужності будуть перебувати в безпосередній близькості від джерел сировини, дозволяючи мінімізувати виробничі витрати і посилити позиції компаній на висококонкурентному ринку протеїнових добавок.

«Ми плануємо розвивати напрямок експорту, який буде для нас пріоритетним на наступні роки. Україна – це дуже велика країна з великим потенціалом. Тут вирощують усю потрібну для нас сировину».

Основним пріоритетним направленням компанії було свинарство, але останнім часом стрімко розвивається направлення птахівництва: «Таким чином ми зростаємо з нашими клієнтами тут в Україні. Найголовніше для компанії – стійке та ефективне виробництво здорових продуктів, що є інструментами для антибіотик-фрі концепту годівлі. Наші продукти містять велику кількість пре- та пробіотиків, метаболітів, які у природній спосіб покращують стійкість тварин до захворювань. На сьогоднішній день небагато країн мають подібний продукт, і ми з вами можемо виробляти те, що потрібно ринку», зазначив пан Рене.

Борис Скиба, директор «Європейський протеїн Україна» (зліва) та Йенс Легарт, директор «Fermentation experts AS»
(зправа)

З привітальним словом виступив Заступник голови Київської обласної державної адміністрації пан Іван Миронович Турчак: «Я щиро радий, що на Київщині сьогодні відкрито такий прекрасний завод, з унікальними технологіями та міжнародними стандартами.
Це ще раз доводить, що Україна – це аграрна країна». З нагоди відкриття заводу Іван Миронович нагородив компанію «Європейський Протеїн Україна» Почесною грамотою «Найкраще підприємство Київської області 2018 року».


Борис Іванович Кобаль, Директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України, також виступив з привітаннями та найкращими побажаннями та зазначив: «Наші українські товари врешті-решт повинні вийти на світовий ринок не як сировинна продукція, а як готова продукція – якісна, безпечна, яка задовольнить потреби не тільки українського ринку, але й світового. Я хочу відмітити, що на сьогоднішній день якість продукції, якість товару, який буде вироблятися на цьому підприємстві, із гарантіями нашої служби про належний рівень контролю за безпечністю і якістю, все-таки повинна прокласти собі дорогу не тільки на європейські ринки, а й на ринки всіх країн світу, тому що продукцію цю чекають. І сьогодні це надзвичайно важливо, бо тваринництво, яке розвивається інтенсивними шляхами, потребує високоякісного протеїну».


Йенс Легарт, який є також одним із засновників компанії «Європейський протеїн Україна» та безпосереднім розробником технології, більш детально розповів про продукцію, яку випускатиме завод, її переваги та історію виникнення, та про те, що саме робить ці продукти такими унікальними: «Ми почали займатися ферментацією у 2010 році, і вже у 2012 році відкрили перший завод. Та була одна проблема, бо ніхто до кінця не розумів, як працює ферментація. Неперетравні цукри необхідно розщепити, бо свині не в змозі їх перетравити. Ми фокусуємось не просто на тому, щоб усунути цукри, а на тому, щоб трансформувати їх у щось корисне – в молочну кислоту. Цукри вкрай важливо розщепити, щоб вони не живили патогенні організми. Для цього ми використовуємо ензими та бактерії. Ензими «ріжуть» молекули полісахаридів, а бактерії їх перетравлюють. У процесі отримуємо багато метаболітів, що формуються під час ферментації, особливо ріпаку та водоростей. Найкращим джерелом білку у світі вважається ріпак, але через свої певні властивості він не дуже подобається тваринам, тому вони його погано їдять. За допомогою ферментації ми змогли змінити цей продукт, зробити його більш привабливим, перетравлюваним та поживним для тварин», – зазначив розробник. «Ми – одні з перших, кому вдалося змінити мікробіотику шлунку тварини. Завдяки нашому продукту ми довели, що швидко зменшити використання антибіотиків – це реально. Наш продукт має вплив не тільки на шлунок, але й на інші органи, та покращує їх функціонування».

В ході тривалих досліджень було також виявлено додаткові позитивні властивості протеїнових добавок. Цей продукт робить більшою висоту кишкових ворсинок – майже на 35%. Чим краще розвинуті ці ворсинки, тим краще тварини засвоюють поживні речовини.


Пан Йенс відмітив, що наразі завод виробляє два продукти, а взагалі їх буде три. Перший – заснований на ріпакові, другий –
на ріпаку з морськими водоростями і третій – заснований на сої.

«Чому саме Україна? Та тому, що вона є великим виробником сировини – сої та ріпаку. І, якщо дивитись на її розташування, то це сам центр Європи. І вже зараз ми можемо сказати, що у цього заводу є дуже великі експортні можливості, і ми маємо надію, що зможем збільшити виробництво до 100 000 т на рік».

Інформацією про саме будівництво заводу, яким чином налагоджений процес на заводі поділився директор компанії «Європейський протеїн Україна» Борис Сергійович Скиба, кандидат ветеринарних наук. Він запевнив, що для підтримання якості продукту на високому рівні, підприємство керується чіткими принципами. Поперше, це жорсткий контроль всіх стандартів та процесів за міжнародною системою GMP+; по-друге, чітке дотримання технології, данські партнери постійно контролюють роботу заводу, щоб всі процеси були у відповідності до норм; по-третє, регулярний та ретельний лабораторний контроль вхідної сировини та готової продукції, які проводяться у виробничій лабораторії даного заводу, також в цьому направленні підприємству допомагає Експертний центр діагностики і лабораторного супроводу «БІОЛАЙТС».

Борис Скиба детально розповів про основні показники виробництва: «Сировиною для нашого підприємства є український високопротеїновий соєвий та ріпаковий шрот, який виробляється на заводах наших партнерів, ми маємо жорсткі вимоги до сировини. Наприклад, для соєвого шроту – це не менше 48% сирого протеїну, розчинність більше 80%. На нашому заводі ми випускаємо протеїнові добавки EP100і і EP200. EP100і – це марка ферментованого ріпакового шроту, яка запатентована в Європі, EP200 – це марка ферментованого соєвого шроту. Так як дані марки запатентовані під цими назвами у Європі, на українському ринку ці продукти будуть під назвами ЕРU 500 SPС-F, що відповідає ЕР200, та ЕРU 400 RPС-F, що відповідає ЕР100.

Сучасний склад готової продукції

Вирішальним у будівництві третього заводу саме в Україні стало слово Віктора Леонідовича Базильчука, генерального директора компанії «Agrolife GmbH». Саме він безпосередньо розібрался в перспективах ферментації шротів, оцінив їх потенціал, та переконав данських партнерів разом проінвестувати цей проект на тернах саме нашої країни. Віктор Леонідович подякував партнерам і колегам, які відгукнулися на запрошення, подякував данським партнерам за те, що вони незважаючи на нестабільну ситуацію в Україні погодилися на реалізацію такого масштабного проекту саме на території України, та запросив пана Легарта та Бориса Івановича Кобаля на офіційне відкриття заводу та перерізання святкової стрічки.

Хочете дізнатися більше про ферментовані протеїни?

Зв’яжіться з Ольгою Гарамась, щоб обговорити можливості покращення продуктивності Ваших свиноматок та поросят.

Ольга Гарамась

Менеджер з продажу та технічного супроводу

Тел:+38 067 400 43 45
E-mail:[email protected]

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:

[post-carousel-pro id=”5792″]

ABOUT EUROPEAN PROTEIN

European Protein is a Danish family-owned protein producer. We work to promote health and productivity for animals through functional and sustainable plant proteins. The company was founded in 2011 and has protein factories in Denmark, Ukraine and the US.

European Protein GMP+ certificate

European Protein is GMP+-certified

HEAD QUARTER

European Protein A/S
Vorbassevej 12, 6622 Bække, Denmark
+45 75 38 80 40, [email protected]
VAT No. 33643675

FACTORIES

Denmark
Mangehøje 4, 7300 Jelling, Denmark
+45 75 38 80 40, [email protected]

Ukraine
222-a Vokzalna Street, Rokytne 09600, Kyiv Region, Ukraine
+38 044 390 40 54, [email protected]

USA
1201 N Ellis Rd #7055, Sioux Falls, SD 57107, USA
+1 605-338-9775, [email protected]